Szülőként átéltem, hogy a gyermekünk számára a lehető legjobb gondoskodást szeretném nyújtani. Ennek a gondolatnak a jegyében kezeljük gyermek- (és felnőtt) Pácienseinket is.
A gyermekek különlegesek fogszabályozási szempontból, mert állcsontjaik még fejlődésben, növekedésben vannak, sokuknál pedig még a fogváltás sem zajlott le teljesen. Ez rengeteg lehetőséget nyújt a szakértőnek a fogsor és az arc alakítására, ha szükséges. Éppen ezért az ő esetükben az elsődleges cél ennek a fejlődésnek, átalakulásnak a megfelelő mederben tartása, finoman a helyes irányba terelgetése.
Nagyon fontos tudni, hogy a gyerekeknél olyan lehetőségek vannak a fogszabályozásban, amik a növekedés lelassulásával már nem érhetők el. Természetesen akár nyugdíjas korban sem késő fogszabályozni, akkor is szép eredményeket lehet elérni. Azonban különleges lehetőségek adódnak a gyors növekedés éveiben. Ezért az időben elkezdett (kb. 7-8 éves korban) fogszabályozó kezelés nagyon sokat segíthet gyermekének.
A kisebb Páciensek esetében sokszor az elsődleges cél bizonyos rossz szokások megszüntetése, ilyen például a szájlégzés vagy az ujjszopás. Ezek később komoly problémákhoz vezethetnek, ezért az időben elvégzett szakértő segítség mindig meghálálja magát.
A megoldáshoz az ajkak és a nyelv izomzatának megfelelő fejlesztése a kulcs, melyet speciális, kivehető készülékekkel, úgynevezett trénerekkel érhetünk el. Ezek nem a szó szoros értelmében vett fogszabályozók, hanem a megfelelő izomfunkciók, egyensúly kialakulását segítik elő, kifejezetten gyerekbarát módon.
A fogváltás és az állcsontnövekedés végigkíséréséhez jellemzően kivehető, lemezes fogszabályozókat használunk. A gyerekek általában nagy örömmel veszik birtokba a szép, csillogó, színes eszközöket. Ezt lenyomat alapján készíti el számunkra egy kifejezetten fogszabályozókra szakosodott fogtechnikai cég.
A gyermek kiválaszthatja a színét, kérhet rá csillámot vagy matricát is, ezért könnyen érzik a sajátjuknak, gyorsabban megszokják, megszeretik. Természetesen a siker nem egy nap alatt születik, rendszeres kontrollidőpontokon kell részt venni, melynek során szükség szerint beállítjuk a készüléket, figyelemmel kísérjük a változásokat és mindenben segítünk gyermeknek és a szülőnek egyaránt.
A megfelelő időben szorgosan hordott kivehető készülék helyreteszi a fogakat, bizonyos esetekben azonban ez “csak” előkészíti a későbbi rögzített készülékes kezelést. A kivehető készülékek azonban sokszor olyan eredményeket érnek el a növekedés terelgetésével, amit később rögzített készülékkel nehezebben vagy lassabban lehet csak elérni.
Miután a fogváltás lezajlott, a gyermek már rögzített fogszabályozó készüléket is viselhet, amennyiben ezt orvosi, vagy esztétikai okok indokolttá teszik. A rögzített fogszabályozó készülékkel történő kezelés menete már megegyezik a “nagyok” kezelésével.